Ponedeljek, 18. 2017

Spring Cup Cervia

08.05.2017

Na Spring Cup v Cervii je čupar Jan Pernarčič osvojil drugo mesto na lestvici 120-ih juniorjev, medtem ko sta Alessandro Mangione in Aurora Ambrož v prav tako množični kadetski konkurenci zaključila na 5. in 6. mestu. Vremenski pogoji so bili zelo zahtevni, saj so v soboto speljali samo en plov, nato pa se je nad regatnim poljem zneslo neurje, tako da so trenerji imeli veliko dela, da so vseh 240 tekmovalcev spravili varno na kopno. V nedeljo, je bila utrujenost po prestalem neurju že mimo in optimisti so pri srednje močnem vetru izpeljali še štiri plove in osvojili odlične rezultate.

V soboto in nedeljo pa bodo vsi Čupini in Sirenini optimisti tekmovali v Sesljanu, na conski selekciji za državno prvenstvo, ki jo prireja Čupa.